تولید کنندگان مواد اولیه پلی اتیلن

تولید کنندگان مواد اولیه پلی اتیلن

بزرگترین تولید کنندگان خارجی مواد اولیه پلی اتیلن

شرکت سابک تولید کننده مواد اولیه

سابک، (به عربی: سابك‎) شرکت صنایع شیمیایی عربستانی است، که در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی، کود، بسپار و پلاستیک، همچنین استخراج معادن و فلزات، فعالیت می‌نماید.این شرکت هم‌اکنون پس از شرکت‌های ب آ اس اف، ساینوپک، اکسان‌موبیل و شرکت داو کمیکال، به‌عنوان پنجمین تولیدکننده مواد شیمیایی جهان شناخته می‌شود.

شرکت بروج تولید کننده مواد اولیه

بروج شرکتی است پیشرو در ارائه نوآوری در صنعت پلاستیک, شرکت بروج با شرکت ملی نفت ابوظبی که یکی از بزرگترین شرکتهای نفت و گاز در جهان است و همچنین با شرکت Borealis در اتریش همکاری دارد.
بروج پیشرو در ارائه راه حلهای شیمیایی و پلاستیکی نوآورانه است .مقر اصلی بروج در امارات متحده عربی است و همچنین در سنگاپور دفتر بازاریابی و فروش مرکزی دارد. بیش از 3000 نفر با بیش از 40 ملیت برای بروج کار میکنند و بیش از 50 کشور در دور دنیا از خاورمیانه و آسیا وآفریقا مشتری بروج هستند.
بروج با بکارگیری تکنولوژی منحصر بفرد Brostar , Borlink به همراه 50 سال تجربه در کار با پلی الفینها, راه حلهایی برای قوی کردن زیر ساختهای سیستم‌های لوله ( لوله پلی اتیلن ) , روکش کابل و برنامه‌های کاربردی بسته بندی کردن دارد و ارائه میدهد .همچنین کمک کردن به حل این مشکلات مانند تغییر آب و هوا, حفاظت از مواد غذایی, دسترسی به آب شیرین حفاظت از انرژی, بهداشت و درمان و مدیریت زایدات از برنامه های بروج میباشد.

ظرفیت تولید بروج

در سال 2010 بروج ظرفیت تولید کارخانه خود در ابوظبی را به 2 میلیون تن رساند که با این افزایش درتولید بروج در سال 3 برابر گردید.
بروج
با برنامه ریزی برای رسیدن به تولید 4.5 میلیون تن در سال 2014 بروج امارات و بروج اتریش ظرفیت تولیدشان را با هم به 8 میلیون تن در تولید PE (پلی اتیلن ) PP ( پلی پروپیلن) افزایش دادند.

بروج بخش فروش و بازرگانی اش را در خاورمیانه و آسیا گسترش داد و سرمایه گذاری عظیمی در این بخش نمود.بروج دفتر نوآوری خود در ابوظبی و بخش R&D در دفتر شانگهای با تمرکز بر روی ماموریت بروج راه اندازی نمود تا مطمئن شود تمام مدت سال در سراسر جهان و تمام مشتریان به یک اندازه به محصولات آنها دسترسی داشته باشند.

شرکت های دیگر تولید کننده مواد اولیه پلی اتیلن

 • شرکت KPIC کره جنوبی
 • شرکت ال جی-کره جنوبی
 • هنام – کره جنوبی

تولید کنندگان مواد اولیه پلی اتیلن ایرانی

شرکت پتروشیمی شازند

فعاليت این شرکت در برخي رشته هاي پتروشيمي و شيميائي و صنايع وابسته به آن، تهيه و توليد انواع مواد و فرآورده هاي پتروشيمي از قبيل پلي اتيلن، پلي پروپيلن، بوتادين، پلي بوتادين، اسيد استيك، وينيل استات، اكسيد اتيلن و اتيلن گلایکول ها، دو اتيل هگزانول و بوتانلها، بوتاكلر/ آلاكلر، اتانل آمين ها است.
. اتیلن ، پروپیلن ، بوتیلن و بوتادای در دهه های مقارن با بحث این قسمت از مقاله حاضر ( دهه های 1950 و 1960 ) از جمله مواد بسیار مهمی بودند که از نفت و گاز طبیعی مشتق شده و اساس ساختمان صدها فراورده های شیمیائی را تشکیل می دهند . از جمله این فراورده ها پلی مرهای بالا و پلاستیک ها را می توان ذکر کرد . اتیلن اساس تولید موادی چون الکل اتیلیک – اتانول امین – اتیلین گلایکل – پلی اتیلن و مواد ترمو پلاستیک می باشد . پلی اتیلن مصارف گوناگونی دارد و به صورت ورق برای بسته بندی و به صورت فیلامنت در ساختن طناب و به صورت دمیده شده در ساختن بطری های پلاستیک و غیره به کار می رود . مواد پتروشیمی در ساختمان ضدیخ – آسپرین – داروها و الیاف مصنوعی –لاستیک مصنوعی – پودرهای رختشوئی – دوده و نظائر آن به کار می روند . یکی از مهمترین این گونه مواد ، کودهای ازته هستند که برای تولید بیشتر محصولات کشاورزی اهمیت زیادی دارند . در مجموع در مقطع زمانی مورد بحث حدود 2000 – 2500 محصول پتروشیمی وجود داشت .

شرکت پتروشیمی جم

مجتمع پتروشیمی جم پس از گذشت حدود یک دهه از راه اندازی و با داشتن واحدهای تولیدی الفین، پلی اتیلن سنگین و سبک خطی، بوتادین و بوتن1، همچنان یــکی از بــزرگتــریــن تولیدکنندگان الفین در جهان و محصولات پلیمری در ایران به شمار میرود.

شرکت پتروشیمی مارون

واحد پلی اتیلن سنگین شرکت پتروشیمی مارون برای تولید سالیانه 300000 تن پلی اتیلن سنگین طراحی شده است. این واحد توانایی تولید 21 گرید مختلف پلی اتیلن سنگین را دارد که محصولات پر ارزش آن برای ساخت جعبه‌های مختلف، صندوق های حمل مواد، بطری، مواد آرایشی و بهداشتی، ظروف روغن، فیلم‌های کشسان، الیاف با مقاومت بالا، عایق کابل، لوله های فشار بالا و انواع فیلم‌های بسته بندی کاربرد فراوان دارد.

دیگر شرکت های تولید کننده مواد اولیه پلی اتیلن کشور

برخی از دیگر تولیدکنندگان مواد پلی اتیلن کشور به شرح ذیل می باشند.

 • پتروشیمی تبریز
 • پتروشیمی اراک
 • پتروشیمی مهر
 • پتروشیمی کرمانشاه
 • پتروشیمی ایلام
 • پتروشیمی مارون
 • پتروشیمی بندرامام
 • پتروشیمی آبادان