منهول فاضلاب پلی اتیلنی


فاضلاب پلی اتیلنی

فاضلاب پلی اتیلن یکی از مهمترین بخش های سیستم فاضلاب است به این دلیل که نیاز به حفاری را از بین می برد.این برای متصل کردن چند شبکه و خط راه رو به هم منهول فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور مثال در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل نمایند و به یک مسیر هدایت کنند از فاضلابی استفاده می‌ نمایند ‌هایی که در خطوط انتقال فاضلاب نصب می گردند برای دسترسی و لایروبی خطوط فاضلاب نیز استفاده میشوند و نمی‌توان منهول فاضلاب  را از سیستم انتقال فاضلاب حذف نمود.

در سیستم فاضلاب شهری و خانگی نیز برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب به یک مسیر از استفاده منهول های فاضلاب در فواصل منظم در سراسر سیستم فاضلاب  قرار می گیرد تا دسترسی راحت در هر نقطه را فراهم سازد.دسترسی به منهول های فاضلابی باید با تجهیزات ایمنی لازم برای جلوگیری از حوادث ناشی از افتادن و گازهای مضر مانند متان و سولفید هیدروژن انجام شود.از منهول های فاضلابی در سیستم فاضلاب شهری و فاضلاب صنعتی و هم با کاربرد‌های مختلف در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها و خطوط انتقال شهری استفاده میشود.


به دلیل آب بندی کامل شبکه و عدم نفوذ فاضلاب و آب‌های زیر زمینی به فاضلابی سبب شده تا از این نوع فاضلابی بیشتر استفاده گردد.کاربرد منهول فاضلابی برای دسترسی و لایروبی خطوط فاضلاب استفاده می شود.

در پاسخ به سوال اینکه چرا فاضلابی پلی اتیلن؟ باید گفت منهول فاضلابی پلی اتیلن هزینه بسیار پائین در ساخت و راه‌اندازی نیاز دارد وجلوگیری از ورود فاضلاب به آبهای زیرزمینی و برعکس جلوگیری نماید.

فاضلابی برای اجرا و جابجایی به ماشین آلات سنگین نیاز ندارد

جنس منهول فاضلاب بصورتی است که درمقابل مواد شیمیایی ( اسید و بازها )دارای مقاومت بالایی هستند

منهول فاضلاب مقاومت مکانیکی بالایی دارد، منهول فاضلاب قابلیت  ضربه پذیری بالا در برابر زلزله دارد

منهول فاضلابی زمان بسیار کمتری برای اجرا نیاز دارد

منهول فاضلاب پلی اتیلنی براحتی قابل نصب است و هزینه های اجرایی دراین نوع منهول پلی اتلینی کاهش میابد

بدون برچسب