کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی

pipe industries - کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی
کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی

لوله پلی اتیلن از پرکاربردترین انواع لوله‌ها در تاسیسات شهری و خطوط انتقال آب ( آب شرب , صنعتی و کشاورزی ) می‌باشد که در ۵۰ سال گذشته کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی و انتقال آب بسیار افزایش یافته است. لوله‌های پلی‌اتیلن که با اتصالات جوشی بهم وصل می‌شوند یکی از مطمئن ترین روش‌های اتصال در خطوط لوله می‌باشد که در صورت جوشکاری صحیح نشتی نخواهد داشت. امروزه در خطوط انتقال آب (از تصفیه خانه تا پشت کنتور مصرف کننده)، لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فولادی و چدنی سابق شده اند.

انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله های پلی اتیلن آبرسانی جهت انتقال و صرف بهینه ی آب مورد استفاده قرار میگیرند. این لوله ها به صرفه جویی آب در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی کمک شایانی مینمایند. از این لوله ها در انتقال آب شهری و روستائی، ابیاری تحت فشار، آبیاری بارانی، نواری و قطره ای استفاده میکنند. این لوله ها در سایزها، ضخامت ها، و کلاس های باری مختلف تولید و عرضه میشوند. این لوله ها در سایز های ۱۶ تا ۲۵۰۰ میلی متر موجود بوده و در کلاس های ۲، ۴، ۶، ۱۰، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۳۲ بار و بالاتر نیز تولید شده و در بازار داخلی عرضه میشود. از این لوله ها به عنوان انشعابات اصلی لوله های آبرسان استفاده میکنند.

کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی و انتقال آب

  • لوله های پلاستیکی سبک وزن، مستحکم، مقاوم در برابر حمله های شیمیایی هستند و در طولهای طویل موجود میباشند.
  • لوله های پلی اتیلن هزینه جابه جایی،حمل ونقل و نصب را کاهش میدهند.
  • دارای تعداد اتصالات کمتری میباشد بنابراین احتمال نشت را کاهش میدهد.
  • لوله های پلاستیکی مقاوم در برابر زنگ زدگی هستند.
  • این لوله ها دارای خاصیت ارتجاعی بسیار خوبی هستند.
  • انطباق پذیری لوله های پلاستیکی نسبت به حرکات زمین بسیار عالی میباشد.
  • سطح داخلی صاف این لوله ها اصطحکاک کمتری را پیشنهاد میکند.
  • بعلت اصطحکاک کمترلوله های پلاستیکی انرژی را در انتقال مایعات ذخیره میکنند.
Austin bluestripe pipe 1 - کاربرد لوله پلی اتیلن در آبرسانی
Austin bluestripe pipe

مشخصات لوله پلی اتیلن آبرسانی

تمامی لوله‌های پلی اتیلن برای آبرسانی استفاده می‌شوند و نکته قابل توجه نوع مصرف آب است و فشار آب که از داخل لوله پلی اتیلن میگذرد. در ابتدا باید اشاره کنیم که اگر از لوله پلی اتیلن برای آبرسانی , آب شرب استفاده میکنید مشخصات لوله پلی اتیلن آبرسانی باید طبق جدول استاندارد باشد و در نوع مواد اولیه باید دقت شود و مواد اولیه تولید لوله باید مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح را کسب کرده باشند و اصطلاحا food grade باشند تا سلامتی انسانها تهدید نشود.
مشخصات لوله پلی اتیلن آبرسانی با دیگر انواع لوله‌ پلی اتیلن که برای کاربری دیگری استفاده میشوند تفاوتی ندارد و باید به نکته بالا دقت شود تا سلامت جامعه به خطر نیافتد و یا اینکه برای آبرسانی های تحت فشار از لوله‌های مناسب استفاده شود که خط انتقال و لوله دچار اشکال و ترکیدگی نگردد.

قیمت لوله های آبرسانی

قیمت این لوله ها با توجه به درجه استاندارد، کیفیت مواد به کار رفته، سایز و ضخامت، برند و کشور سازنده، نرخ ارز و بورس متفاوت می باشد. مراکز و نمایندگی های فروش که لوله های با استاندارد را که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان، وزارت جهاد کشاورزی، و دارای نشان ملی و استاندارد هستند و کالاهای شناسنامه دار را همراه با بیمه نامه و ضمانت نامه ارائه می دهند بهترین مراکز برای خرید می باشند.

بدون برچسب