HDPE چیست

high density polyethylene hdpe 500x500 - HDPE چیست
عناوین مقاله ( جهت نمایش سریع) پنهان

پلی اتیلن چیست

پلی اتیلن hdpe چیست؟

پلی اتیلن hdpe از لحاظ ساختاری، یک ماده پلیمری فاقد شاخه جانبی است و از لحاظ شکل ظاهری، مات و شفاف است. دوام و استحکام بسیار بالای پلی اتیلن hdpe موجب شده، از آن برای ساخت انواع بطری‌های پلاستیکی، بطری‌های شیر و موادغذایی، بطری‌های موادآرایشی و بهداشتی مانند شامپوها و … استفاده می‌شود.

تنها صنعت موادغذایی نیست که از مواد پلی اتیلن hdpe برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند، بلکه صنایع بزرگی همچون تولید کیسه‌های پلاستیکی مراکز خرید، مخازن پلی اتیلنی، انواع لوله پلی اتیلن ، شیرآلات پلاستیکی و اتصالات، اسباب بازی، سطل‌های زباله و بازیافت و بسیاری موارد دیگر از این ماده پلیمری استفاده می‌کنند. برای تولید مخازن پلی اتیلن باید از فیلم های پلی اتیلن hdpe استفاده شود، زیرا برای تولید این مخازن نیاز به جوشکاری صفحات پلیمری است.

پلی اتیلن hdpeدارای وزن مخصوص ۹۵/. بوده و یک پلیمر نسبتاً سخت و مقاوم در برابر ضربه است؛ این پلی اتیلن صنعتی می‌تواند تا دماهای حدود ۱۲۰ درجه سانتی‌گراد خواص خود را حفظ کند و پایدار بماند. خواص ویژه و منحصر به فرد پلی اتیلن hdpe باعث شده است که از این پلیمر در صنایع زیادی استفاده شود.