لوله پلی اتیلن در صنعت پلی اتیلن

RawMaterial Polyethylene 1024x657 - لوله پلی اتیلن در صنعت پلی اتیلن

مواد پلی اتیلن این روزها پایه و اساس بسیاری از تولیدات ساخته دست بشراست و در بسیاری از ادوات و ماشین آلاتی که ما با آنها سر و کار داریم بکار رفتهاست . صنعت پلی اتیلن به عنوان یکی از صنایع مادر شناخته میشود , پلی اتیلن باتوجه به کاربردهای فراوانی که دارد باعث شده است قیمت مواد پلی اتیلن بهصورت مستقیم در هزینه‌های خانواده ها مشهود باشد. از صنایع بسته بندی به عنوانصنایعی که مردم به صورت مستقیم با ان در ارتباط هستند تا صنایع زیربنایی مانندلوله‌های پلی اتیلن.

مواد پلی اتیلن دارای گرید‌های مختلفی برای تولید محصولات گوناگون است که این تفاوت در میزان دانسیته و پیوند مولکولی در ساختار آنها است. انواع کیسه فریزر , فیلم‌های رادیولوژی , انواع بطری نوشیدنی , قطعات مختلف خودرو , بسیاری از ابزارآلات آشپزخانه , انواع لوله‌های فاضلاب , لوله‌های سیستم گرمایش از کف , پوشش انواع کابل و سیم , روکش لوازم التحریر , انواع پوشش‌های پلاستیکی و صدها هزار محصول دیگر

صنعت پلی اتیلن بر پایه مواد پلی اتیلن استوار است و مواد پلی اتیلن با کیفیت تضمین بقای این صنعت است و محصولات با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را در پی دارد. در تولید محصولات پلی اتیلنی با کیفیت نباید به استانداردها اکتفا کرد و همیشه باید محصولی بالاتر از حد استانداردها تولید نمود تا صنعت پلی اتیلن را همیشه زنده نگاه داشت.

HDPE CorrugatedPipe - لوله پلی اتیلن در صنعت پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن ( H2 )

لوله پلی اتیلن ( H2 )

لوله پلی اتیلن یکی از محصولات تولید شده با مواد پلی اتیلن است که امروزهدر تمامی پروژه‌های عمرانی زیربنایی در شهر‌ها و روستاها استفاده شود و همچنین درسیستم‌های آتشنشانی پتروشیمی‌ها و دیگر مجتمع‌های مادر و صنایع سنگین استفاده ازآنها اجباری باشد.

مزایای لوله‌های پلی اتیلن اعم از مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی , رفتار مناسب در مقابل تنش و زلزله , سبکی وزن , انعطاف پذیری بالا , طول عمر بالا و مقاومت عالی در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی و اسیدی , انواع را به انتخاب اول مجریان و کارفرمایان پروژه‌های عمرانی بدل کرده است.

HDPE Pipe - لوله پلی اتیلن در صنعت پلی اتیلن

 

تکجداره جهت انتقال سیالات با فشار , لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت جهت انتقال فاضلاب , پلی اتیلن جهت اجاری شبکه استاندارد فاضلاب و لوله اسپیرال پلی اتیلن به عنوان تشکیل دهنده خط اصلی فاضلاب ؛ کاربردهای فراوانی داشته و باعث شده است که درخواست برای این محصول بیشتر از گذشته باشد. انواع لوله‌های پلی اتیلن و کاربردهای آن هر روز در حال گسترش است.

لوله پلی اتیلن به عنوان یکی از فراگیر‌ترین محصولات صنعت پلی اتیلن باچالش‌های فراوانی روبرو است از طرفی سود جویی برخی تولید کنندگان با مصرف ضایعات ودیگر مواد غیر مجاز محصولاتی بی کیفیت و نامناسب به بازار عرضه میکنند و از طرفدیگر شرایط تهیه مواد اولیه و تناسب میان عرضه و تقاضای مواد پلی اتیلن پایپ گریداست. این عدم توازن باعث به وجود آمدن فضای مناسب جهت فعالیت سود جویان شده است کهاز کم اطلاعی مشتریان سوء استفاده کنند و لوله‌هایی بی کیفیت برای آنها تولید وعرضه کنند و با این کارشان به صنعت آب و فاضلاب ضربه بزنند و باعث هدر رفت هرچهبیشتر منابع طبیعی و مالی این مرز و بوم شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *