منهول پلاستیکی

:منهول پلاستیکی

از پیشرفت‌های چشمگیر در صنعت پلاستیک می توان به منهول های پلاستیکی اشاره کرد که باعث تغییراتی اساسی در طراحی انواع منهولها شده است.منهول های پلاستیکی دارای مزایای فراوانی نسبت به منهول های سنتی است از جمله این مزایا که باعث افزایش استفاده روز افزون منهول های پلاستیکی نسبت به منهول های سنتی(منهول آجری و منهول بتنی) شده است  میتوان به طول عمر بالا، وزن سبک و مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی وضربات ناشی از حمل و نقل و یا زلزله، پایین بودن هزینه های حمل نقل، نصب وراه اندازی و …. اشاره کرد.

10 - منهول پلاستیکی

منهول پلی اتیلن و منهول GRP از انواع منهول پلاستیکی هستند.

منهول GRP از رزین، پلی استر و ماسه تشکیل می شود.

منهول پلی اتیلن درواقع سنتز شیمیایی اتیلن است و بطور معمول نتیجه ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی می باشد.

با وجود اینکه هر دو منهول در دسته منهول های پلاستیکی قرار می گیرند اما در تولید منهول پلاستیکی خواص مواد سازنده منهول از اهمیت بالایی برخوردار است و منهول پلی اتیلن دارای مزایای بهتری نسبت به منهول GRP است و منهول های پلی اتیلنی با کارایی بالا و کیفیت فوق العاده میتوانند تمام شرایط یک منهول عالی پلاستیکی را کسب نمایند. و هزینه و نحوه اجرای پرو‌ژه را کاهش چشمگیری دهند. به همین دلیل امروزه مصرف منهول پلی اتیلن افزایش یافته و مجموعه کیان صنعت پاسارگاد با دارا بودن مدرن ترین و بزرگترین دستگاه  توانایی تولید بهترین نوع منهول پلی اتیلنی را در منطقه دارد

sewer manhole 1240x860 - منهول پلاستیکی

در تولید منهول GRP باید از مواد سازنده اولیه مطابق استاندارد استفاده شود تا منهولی با مقاومت بالا داشته باشیم.

و به همین دلیل قیمت منهول GRP بالا است که برای کاهش هزینه ها استاندارد رعایت نمی شود و این موضوع باعث شکنندگی منهول می شود.

اما این مشکل در منهول پلی اتیلن وجود ندارد و منهول پلی اتیلن با قیمت مناسب  و مقاومت بالا در برابر ضربات وارده ناشی از زلزله وحمل نقل و در عین حال مقاوم بودن در برابر انواع مواد شیمیایی ورطوبت بهترین گزینه‌ی منهول‌های پلاستیکی است.