کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

کاربردهای روتاری مولدینگ

کاربردهای قالبگیری دورانی

کاربردهای

گرچه بیش از ۵۰ سال از عمر قالب گیری چرخشی می گذرد، ولی تا کنون فقط مورد توجه بازارهای نسبتا معدودی قرار گرفته است. مخازن آب و مواد شیمیایی، جعبه ابزار، و محفظه های زباله از عمده ترین محصولات این روش هستند. پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر با بهبود قابلیت های این روش در شرایط مواد، نرخ تولید و کیفیت محصول، دریچه هایی نو در ایجاد محصولات جدید گشوده است.هیچ کدام از سایر روش ها در تولید محصولات بزرگ، ضخیم، تو خالی و دهانه دار با روش قالب گیری چرخشی برابری نمی کنند. انعطاف پذیری این روش، یک مزیت عمده در ساخت محصولاتی با شکل و اندازه های متنوع است. همچنین این روش برای تولید با تیراژ پایین مناسب است.

قالب گیری چرخشی، برخی از قابلیت های مشابه قالبگیری دمشی و شکل دهی گرمایی ورقه دو قلو را دارد، ضمن آنکه قادر است محصولات توخالی، دوجداره و با اشکال کشیده شده را تولید نماید.نسبت به روش های قالب گیری دمشی و شکل دهی گرمایی دو قلو، با استفاده از روش قالب گیری چرخشی میتوان توزیع یکنواخت تری در ضخامت دیواره ها ایجاد کرد و محصولات بزرگتری را تولید کرد. علاوه بر این، شکل های پیچیده تری با استفاده از این روش قابلیت تولید دارند. در مقایسه با قالبگیری تزریقی، قالب گیری چرخشی مزایای عمده ای در تولید محصولات خیلی بزرگ، پیچیده و توخالی و با هزینه کمتر برای قالب دارد.

 

ظروف زباله ساخته شده به روش قالب گیری دورانی

images - کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

سرسره ی بازی نمونه ای از کاربردهای قالب گیری دورانی

Childrens Kids My First Slide Indoor Outdoor Garden - کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

نمونه ای از کاربرد روش قالبگیری دورانی در صنعت

consuldeck - کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

کاربرد قالبگیری دورانی در لوازم منزل

modern square glass dining table contemporary glass table modern square glass top dining table 1 - کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

قالب گیری دورانی و مبلمان شهری و آتار هنری

9d0cedbbc456dcb99cddd3bca9a45caa - کاربردهای روتاری مولدینگ | کاربردهای قالبگیری دورانی(چرخشی)

از دیدگاه اقتصادی قالبگیری چرخشی به نحو ایده ال برای تولید با تیراژ پایین و قطعات خیلی بزرگ و پیچیده، مناسب است. همچنان که پیشرفت و ترقی در تکنولوژی مواد ادامه می یابد، رشد قابلیت های عملکردی قالبگیری چرخشی نیز تداوم می یابد.بکارگیری این روش در بازارهای جدید، در حال توسعه است که در مجموع منجر به رشد قابل توجه کاربرد این روش می گردد..