کاربرد لوله پلی اتیلن در سیستم آتش نشانی

لوله های پلی اتیلن در سیستم های اتش نشانی

همانطور که میدانید لوله های پلی اتیلن کاربرد گوناگونی دارند که به خاطر ارزش مواد ان است. اخیرا از لوله های پلی اتین در لوله های اتش نشانی هم استفاده میشود که البته بازدهی خوبی هم داشته است
لوله کشی سیستم های اتش نشانی به دلیل حساسیتی که دارند موجب میشود که ریسکهای زیادی داشته یاشند وبه همین خاطر باید از امنیت بالایی برخوردار باشند. اگر برای تهویه هوا به دنبال بهترین لوله ها هستید میتوانید مزایای لوله پلی اتیلن در سیستم تهوهی هوا را مورد بررسی قرار دهید.
لوله و اتصالات پلی اتیلن به این دلیل که دارای مشخصات فنی و عالی هستند قادرند فشار زیاد را حدود ۲۵ بار بیشتر تحمل کنند.این لوله ها ویژگی مثبت دیگری هم دارند که ضد خوردگی هستند و در انها رسوب گذاری ممکن نیست.به همین دلیل استفاده از لوله های پلی اتیلن از مهمترین ساختارهایی بوده که که در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از لوله پلی اتیلن برای جمع اوری اب باران هم مرسوم است..لوله های پلی اتیلن سالهای زیادی است که برای ساختمان اتش نشانی و برای لوله های اطفای حریق مورد استفاده قرار گرفته است.


بهترین عنصر برای ساختمان لوله های مرکز اتش نشانی و حتی برای سرویس های خاموش کردن اتش میتوان  به لوله های پلی اتیلن اشاره کرد، البته برای لوله های اطفای حریق در مراکز اتش نشانی باید از استاندارد خاصی در تولید لوله های پلی اتیلن استفاده کرد.لوله کشی سیستم اتش نشانی با توجه به حساسیت بالای ایمنی مجتمع های بزرگ صنعتی باید دارای مشخصات منحصر به فردی باشد که این سیستم ها را همیهشه اماده  بکار نگه دارند که در زمان بروز حادثه بتوان از وقوع فاجعه های بزرگ جلوگیری کرد.
لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن با داشتن مشخصات فنی عالی برای تحمل فشارهای بالای کاری،خواص ضد خوردگی، عدم رسوب گذاری، لوله و اتصالات پلی اتیلن به عنوان بهترین انتخاب مجریان و کارفرمایان در طول سالهای گذشته مطرح بوده است. لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن در اجرای پروژه های بزرگ اطفا حریق  (اتش نشانی) برای تامین اب سالهاست که به عنوان بهترین گزینه مورد استفاهد پیمانکاران  و مجریان سیستم های اتش نشانی قرار گرفته است.

Supply and installation of HDPE Pipes for fire fighting - کاربرد لوله پلی اتیلن در سیستم آتش نشانی


در پنجاه سال گذشته پلی اتیلن با پیشرفت بسیار زیادی که در زمینه تولید انواع لوله ها ی پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن نموده است خود را بعنوان جایگزنی مناسبی برای لوله های فلزی، پی وی سی، جی ار پی و چدنی مطرح نموده است. مدیران پروژه های اجرایی در اکثر مواقع راضی شده اند که لوله پلی اتیلن را جایگزین دیگر لوله ها کنند.
استحکام و دوام و روش نصب اسان لوله پلی اتیلن  و اتصالات پلی اتیلن  در این تصمیم گیری بسیارموثر بوده است.امروهز سیستم های لوله کشی پلی اتیلن در اکثر پروژه های سیستم های اتش نشانی، پروژه های فشار قوی انتقال اب،سیستم های انتقال فاضلاب شهری و همینطور انتقال گاز طبیعی در محیطهای صنعتی و شیمیایی ویا پروژه های مخابراتی  و کاورینگ کابل مورد استفاده پروژه های بزرگ قرار میگیرد.
لوله های اتش نشانی از مهمترین و پر مصرف ترین وسایل اتش نشانی میباشد. لوله های اتش نشانی در خودروهای اتش نشانی نگهداری میشوند و در زمان حریق به منظور رساندن اب به  مکان اتش سوزی مورد استفاهد قرار میگیرد.

بدون برچسب