دریچه منهول چیست؟

چیست

کاربرد چیست

fiberlite manhole covers 1210ww - دریچه منهول چیست؟


دریچه منهول چیست؟ دریچه منهول دریچه کامپوزیتی یک صفحه قابل جابجایی متشکل از دربی بر روی دهانه باز ،برای جلوگیری از سقوط افراد به درون آن می باشد.

دریچه های معمولا از چدن، بتن و یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند. آن ها همچنین ممکن است از پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه یا دیگر مواد کامپوزیتی (مخصوصا در مکان هایی که سرقت دریچه موجب نگرانی می باشد) ساخته شوند.

به دلایلی نظیر وزن بالای درب های چدن وچدن بتن ودرمقابل وزن کمتردریچه های کامپوزیتی،مقاومت بیشتر در برابر لغزش این گونه دریچه های منهول که ایمنی جاده ها را حتی در وضعیت بد آب و هوا تضمین می کندو درنهایت خواص عایق الکتریکی دریچه های منهول کامپوزیتی موجب استفاده ی روزافزون از این نوع دریچه ها در سطح جهان گردیده است.

دریچه ها معمولا دارای حفره هایی می باشند که معمولا از وارد کردن قلاب های دسته دار به درون آن ها برای بلند کردن دریچه استفاده می شود.

این حفره ها می توانند به منظور آب بندی یا مجرای عبور نور به درون نیز به کارروند.

نکته ی قابل توجه اینکه علاوه بر وزن و طبیعت سنگین دریچه های چدنی، این دریچه ها معمولا برای فروش بعنوان غراضه، به ویژه درزمان افزایش قیمت فلز دزدیده می شوند.

شرکت با پیشرفته ترین خط تولید و مجهز ترین دستگاه ها و با استفاده از تگنولوژی روز دنیا  اقدام به ساخت و تولید دریچه های کامپوزیتی منهول پلی اتیلن نموده است و این دریچه های منهول به دلیل وزن سبک و مقاومت بالا بسیار مورد توجه و استفاده قرار میگیرد.

fibrelite lightweight round cover - دریچه منهول چیست؟
چیست؟