منهول کیان صنعت پاسارگاد

منهول کیان صنعت پاسارگاد به دلیل سبکی وزن در عین مقاومت مکانیکی بالامطابق استاندارد ملی می باشد منهول های کیان صنعت پاسارگاد که سبب کاهش هزینه می گردد وبدین گونه جهت حمل ونقل و نصب نیازمند بکارگیری وسایل حمل ونقل سنگین (تریلروجرثقیل) نبوده وهمین امر سبب کاهش هزینه،سرعت،سهولت وبرتری نسبت به انواع مشابه منهولها می گردد. منهول پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد به روش روتیشنال تولید وهر منهول دارای سه قطعه میباشد .
منهول کیان صنعت پاسارگاد در قطر های مختلف بنا به نوع لوله های کاروگیت کار شده در پروژه طراحی وتولید می شوند .
معمولا قطرهای منهول کیان صنعت ۱۰۰۰و۱۲۰۰ م م بوده که مصرف بالای این دوسایز ، تولید کنندگان را تشویق به ساخت قالب نموده تا بصورت قالبی ویا روتاری تولید نمایند.
منهول های قطر های بالاتر بصورت دست ساز که از لوله اسپیرال تهیه می شود ساخته و مونتاژمیگردد.
منهول های پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد معمولا در فشار ۳۱.۵ کیلونیوتن تولید میشوند که بنا به سفارش مشتری رینگ و یا مقاومت منهول میتواند تغییر کند.

new kafi 144 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

منهول کیان صنعت

منهول پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد یکی دیگر از محصولات شرکت کیان صنعت پاسارگاد می‌باشد که از بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی نسبت به نمونه‌های مشابه برخوردار است. منهول‌های پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد با رنج وسیعی از کاربرد در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها و خطوط انتقال شهری دارای مشخصات عمومی ذیل می باشد:

امروزه استفاده از منهول (منهول کیان صنعت پاسارگاد) و جایگزینی منهول های آجری و بتنی، در تمام دنیا امری متداول است. خوشبختانه در ایران نیز این مهم رفته رفته به جایگاه واقعی خود نزدیک می شود. عمر نسبتا طولانی، کوتاه بودن مدت زمان تولید، نصب و اجرا، مقاومت در مقابل تغییرات pH جریان فاضلاب، راهبری آسان و بسیاری از مزایای دیگر باعث افزایش روزافزون استفاده از منهول (منهول کیان صنعت) پلی اتیلنی در شبکه فاضلاب گردیده است. مقاومت بسیار بالا در مقابل حوادث طبیعی مانند رانش زمین و زلزله، سبکی و قابلیت حمل و نقل آسان و کم هزینه، کاهش چشمگیر در رسوب گذاری جریان فاضلاب بدلیل پایین بودن زبره نسبی و کاهش اصطکاک و کاهش افت فشار جریان از دیگر مزایای منهول پلی اتیلن می باشد.

شرکت کیان صنعت پاسارگاد یکی از با کیفیت ترین تولید کننده‌های منهول پلی اتیلن در ایران می‌باشد. منهول پلی اتیلن برای استفاده در سیستم‌های فاضلاب صنعتی و فاضلاب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به استفاده روزافزون از محصولات پلیمری در صنایع مختلف جهان، این محصول می‌تواند، جایگزین مناسبی برای منهول‌های بتنی و یا سایر منهول‌های ساخته شده با مصالح بنائی می‌باشد.

منهول پلی اتیلن کیان صنعت بدلیل دوجداره بودن دارای مقاومت مکانیکی بالایی در برابر بارهای مرده خاک می باشد. ضخامت بدنه منهول پلی اتیلن(کیان صنعت) بیش از ۴ سانتیمتر در بدنه و ۳ سانتیمتر در کف همچنین دارای پله و ارتفاع های متفاوت می باشد. پله مورد استفاده در منهول های کیان صنعت پاسارگاد از نوع پلی اتیلن بوده و بواسطه جوش اکستوژن به بدنه دستگاه جوش می شود لذا امکان هیچگونه نشتی و تخریب بدلیل استفاده زیاد نخواهد بود.

new kafi 147 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

قیمت منهول کیان صنعت پاسارگاد

قیمت منهول کیان صنعت پاسارگاد و محاسبه آن به فاکتورهایی اعم از ارتفاع منهول و قطر لوله‌های ورودی و خروجی رابطه مستقیم دارد. اندازه‌ی قطر ورودی و خروجی‌های منهول منجر به بدست آوردن قطر منهول می‌شود ( منهول‌های کیان صنعت پاسارگاد در قطرهای ۱۰۰۰ , ۱۶۰۰,۱۲۰۰ و ۱۸۰۰ میلیمتر تولید می‌شود ) قیمت منهول کیان صنعت پاسارگاد یک تابعی از ارتفاع می‌باشد که در ارتفاع‌های مختلف تغییرات قیمت خواهیم داشت .

IMG 0489 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

هزینه بسیار پائین در ساخت و راه‌اندازی منهول‌ کیان صنعت پاسارگاد نسبت به منهول‌های بتنی
نصب منهول پلی اتیلن کیان صنعت با سهولت بیشتر و در زمان کمتر نسبت به منهول‌های بتنی انجام می‌شود.
مقاومت در برابر لیستی از مواد شیمیائی مختلف از خواص منحصر بفرد منهول‌های پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد نسبت به منهول‌های بتنی می‌باشد.
مقاومت در برابر لیستی از مواد شیمیائی مختلف از خواص منحصر بفرد منهول‌های پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد نسبت به منهول‌های بتنی می‌باشد.
منهول پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد می تواند در محیط‌های شیمیائی و یا بسیار مرطوب براحتی دوام بیاورد .
منهول پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد نیازی به تعمیر ندارد و در صورت نیاز به تغییرات در سایز براحتی و به آسانی انجام می‌شود.
منهول پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد براحتی در خطوط انتقال فاضلاب قابل نصب می‌باشد و هزینه‌های اجرائی پروژه‌های بزرگ را بطور چشمگیری کاهش می‌دهد.

لیست قیمت منهول کیان صنعت پاسارگاد

لیست قیمت منهول کیان صنعت پاسارگاد در فهرست بهای سال ۱۳۹۵ و سال ۱۳۹۶ بریز آورده شده است و قیمت منهول و قیمت اجزای منهول را می‌توان از روی فهرست بها در پروژه‌ها لحاظ نمود و همچنین به صورت معمول می‌توان قیمت منهول را بصورت لیست قیمت منهول بر اساس قطعات مورد استفاده و همچنین عدد از شرکت و کارشناسان واحد فروش , استعلام گرفت . به زبان ساده : می‌توان قیمت هر یک متر منهول پلی اتیلن را در ارتفاع ضرب و قیمت تقریبی را بدست آورد.

IMG 1548 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

تولید منهول کیان صنعت پاسارگاد

کیان صنعت پاسارگاد تولید کننده منهول کیان صنعت از جنس (پلی اتیلن) فابریک پلی اتیلن تا ارتفاع ۹مترمی باشد. منهول پلی اتیلن مخزنی فابریک ازجنس پلی اتیلن جهت فاضلاب پلی اتیلن درقطر ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ودرارتفاع ۱-۱.۵-۲-۲.۵-۳-۳.۵-۴-۴.۵-۵-۵.۵ (متر) … تولید می شود.این منهولها دارای پله های رفت وآمد می باشندکه جهت لایروبی کار سهل ترانجام گردد. این منهولها جهت نصب شیرآلات درداخل آن نیزاستفاده میشود.(والو باکس)

این گودال باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا امکان حرکت یک انسان درون آن فراهم شود. مهمترین کاربرد آدم‌روها را می‌توان ایجاد ایستگاههای دسترسی به نقاط مختلف شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب دانست که امکان بازرسی خطوط، تهویه طبیعی و نیز تعمیر و نگهداری خطوط فاضلاب را فراهم می‌آورد. پر استفاده ترین نوع منهول، منهول های پلی اتیلنی هستند که در کاربردهایی نظیر موارد زیر استفاده می شوند:

rot - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

کاربردهای منهول کیان صنعت پاسارگاد

  •  انتقال فاضلاب
  •  جمع آوری و انتقال آبهای سطحی از مناطق آلوده
  •  استفاده در واحدهای شیمیایی
  •  تعمیر و بازسازی منهول های فرسوده
  •  محافظت کننده شیرآلات
  • دسترسی آسان به مسیر کابل‌های زیر زمین در سیستم‌های مخابراتی

در چند دهه اخیر پلی اتیلن با توجه به خواص مطلوبی که دارد، به عنوان مناسب ترین ماده برای ساخت منهول کیان صنعت پاسارگاد به کار گرفته شده است. خواص منهول کیان صنعت پاسارگاد که در ادامه به آنها پرداخته می شود، باعث گشته که روند استفاده از آن ها سیر صعودی داشته باشد به طوری که هم اکنون در اروپا بیش از ۸۰% منهول های مورد استفاده در پروژه های اخیر از این نوع بوده است.

new kafi 142 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد

مزایای منهول کیان صنعت پاسارگاد

با توجه به خواص مناسب پلی اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)،  مزایای استفاده از منهول پلی اتیلنی کیان صنعت
۱- وزن پایین
به علت پایین بودن چگالی پلی اتیلن در مقایسه با بتن، وزن منهول های پلی اتیلنی (منهول کیان صنعت پاسارگاد) در مقایسه با منهول های بتنی با کاربری یکسان، بسیار کمتر است. مزیت دیگر پایین بودن وزن این است که در زمین های باتلاقی و شنی که امکان زیر سازی منهول های سنگین وجود ندارد و به علت سستی زمین امکان نشست منهول وجود دارد، این نوع منهول ها از خطر نشست کاملاً ایمن هستند.

۲- استحکام بالا در برابر ضربه
با توجه به انعطاف پذیری ذاتی و خاصیت ضربه پذیری پلی اتیلن، منهول های ساخته شده از آن، از مقاومت بالایی در برابر ضربات وارده در حین حمل و نقل یا پروسه نصب برخوردارند.

۳- طول عمر بالا
به دلیل استفاده از پلی اتیلن، این نوع منهول ها از طول عمر بسیار بالایی برخوردارند.

۴- مقاومت بالا در برابر بارهای خارجی وارده با رعایت بستر سازی مناسب
۵- عمر انبار داری بالا با رعایت پوشش در مقابل تابش مستقیم آفتاب و ایجاد امکان گردش هوا در دپو
۶- سیستم یکپارچه و جامع
با توجه به اینکه منهول کیان صنعت پاسارگاد به صورت جامع (اجرای تمام انشعابات، پله، کف، درپوش و….در محل کارخانه) ساخته و به محل نصب حمل می شوند، دارای مزیت بالایی در کاهش هزینه ها و افزایش سرعت اجرای پروژه هستند.

۷- مقاومت شیمیایی بالا در محیط های خورنده و مهاجم
پلی اتیلن به علت خواص ذاتی خود دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی مختلفی است. به همین دلیل خطر خوردگی و پوسیدگی آن ها در مجاورت مواد خورنده و محیط های شیمیایی و اسیدی بسیار پایین است.

۸- مقاومت بسیار بالا در برابر جابه جایی های زمین
منهول های پلی اتیلنی کیان صنعت پاسارگاد به علت خاصیت انعطاف پذیری خود ( به همراه لوله های پلی اتیلنی متصل به آن ها ) دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله و یا رانش زمین می باشند.

۹- هزینه های لوله گذاری پایین
منهول کیان صنعت پاسارگاد هم بخشی از سیستم لوله گذاری هستند و این هزینه در پلی اتیلن به مراتب پایین تر از بتنی است. چون هزینه های بستر سازی، آماده کردن ترانشه، ابزار مورد نیاز در پای کار و… در سیستم پلی اتیلن پایین تر است.

۱۰-زبری پایین
با توجه به ضریب زبری پایین لوله های پلی اتیلنی، احتمال چسبیدن مواد معلق و گل و لای به آن بسیار پایین است و در صورت ته نشینی گل و لای بر روی آن، با اولین جریان شدید آب کاملاً شسته و تمیز می گردد. همچنین به علت زبری پایین پلی اتیلن و صاف بودن سطح داخلی منهول های ساخته شده از آن و نیز مقاومت در برابر سایش بالای پلی اتیلن، میزان سایش آن در اثر آب ناچیز بوده و همین امر سبب طول عمر زیاد این منهول ها به خصوص در خطوط دارای زاویه شیب بالا می باشد.

۱۱-سرعت نصب بالا
از جمله بزرگ ترین مزیت های منهول های پلی اتیلنی، سرعت نصب بالای آن ها می باشد. با توجه به اینکه منهول های پلی اتیلنی (کیان صنعت پاسارگاد) به صورت پیش ساخته تولید می گردند، بنابراین بلافاصله پس از حمل به محل آماده نصب هستند.

منهول پلی اتیلن با نام منهول پیش ساخته (منهول کیان صنعت پاسارگاد) نیز شناخته میشود و منهول‌های پیش ساخته شرکت کیان صنعت پاسارگاد از مواد پلی اتیلن گرید ۳۸۴۰ می‌باشد که می‌توان از مواد HDPE یا LLDPE گرید روتاری مولدینگ نیز برای تولید منهول پلی اتیلنی کیان صنعت پاسارگاد استفاده نمود. بر اساس استاندارد ملی ایران ، منهول های پلی اتیلنی بایستی قابلیت ماندگاری در فضای باز حداقل به مدت یکسال را داشته باشند. بدین سبب نیاز است که منهول های کیان صنعت پاسارگاد در مقابل اشعه UV آفتاب مقاوم باشند. مواد پلی اتیلن ۳۸۴۰ تولیدی پالایشگاههای کشور دارای مواد افزودنی آنتی UV می باشند و نیاز به افزودن مواد مقاوم دیگر مانند کربن بلک را ندارند.

IMG 0152 - منهول کیان صنعت پاسارگاد
منهول کیان صنعت پاسارگاد